fbpx

Gevgelija.biz

Погледнете дел од новата колекција на Бутик Елит.

Цена и достапни големини имате под секоја слика. 

Бесплатна достава до врата само за нарачките над 950 денари низ цела Македонија,  

За повеќе информациии, моменталната достапна големина, нарачки и цени контактирајте го Бутик Елит на телефонскиот број 078415543 или преку официјалната фејсбук фан страна Бутик ЕЛИТ.

Повеќе за Бутик Елит кликнете на следниот линк.

1. Кошула 1290 денари (Достапни броеви од 36 до 42), Панталони 990 денари (Достапни броеви од xs do xl), Ташна 1690 денари. 

 

2.Палто 2690 denara (Достапни големини од s до xl), Панталони 1290денари (Достапни броеви од 38 до 44), Ташна 1490 денари  

 

 3.Блуза 890 денара,(S од L), Панталони 990 денари (xs-xl), Ташна 1590 денари,

 

4. Блуза 590 денара, од s до xl 

 

5.Блуза 590 денара, од s до xl 

 

6. Блуза 790 денара (универзален број) Панталони 990 денари од XS до L, Ташна 1490 денари, 

 

7.Блуза 790 денара (s - xl), Панталони 990 denara xs do L, 

 

8. Фустан 1790 денари (достапни броеви од 38 до 44) 

 

9. Фармерки 950 денара (од xs do xl), Џемпер 890 денари - универзален број, (ги има во повеќе бои) 

 

10. Џемпер 790 денара ( универзален број) - ги има во повеќе бои 

 

11. Фустан 1790 денари, ( достапни бровеи од 38 до 44 )  

 

12. Сако 1590 денара ( достапни големини од S до L), Панталони 990 денари (од XS do L)

 

13. Палто 3090 денара (достапни броеви од 36 до 44), Панталони 1290 од 38 до 46, Ташна 1690 денара.  

 

14. Палто 3090 денара (достапни броеви од 36 до 44), Панталони 1290 од 38 до 46, Ташна 1690 денара.  

 

15. Панталони 990 (достапни големини од xs do xl), Кошула 1190 денара (од 36 до 42) 

 

Αдреса:

ул. Маршал Тито бр.110/5, Гевгелија

Контакт:

Моб. (+389) 78 456 885

Фејсбук: Butik Elit

е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

МОТО КАМП ЈУГО е единственото место во градот и пошироко кое ги исполнува сите услови за преноќевање и одмор од вашето on the road патување со мотор и кампер.

Бутик ELIT  е место кое опфаќа повеќе категории на женска облека и модни додатоци

F F MEN е бутик наменет исклучително за посилната страна.

Се изнајмува куќа со површина од 140 м2 со распоред:

Gevgelija.biz во пресрет на потребите на станарите од опожарената зграда на улица Ристо Чавдаров, ги повикува жителите на општина Гевгелија и секој што сака да помогне за што побрзо решавање на непријатната случка создадена пред неколку дена.

Прва иницијатива за помош на оштетените беше организирана на синоќешната прослава во чест на враќањето на нашите пионери Шуклев и Николов каде доброволно се собираа парични средства наменети за оваа цел.


Самиот предлог дојде од двајцата авантуристи во Рено 4 кои после 35 дневна изненадувачка турнеја, синоќа изненадија и со својата дарежливост.
Gevgelija.biz беше трогната од ваквото размислување на тандемот кој во ниту еден момент не заборави и не заборава на своите подржувачи, сограѓани и народ и покрај низата тешкотии што ги доживееја на оваа патување.


Затоа ги замолуваме Општината, Црквата, градежните фирми, разните претпријатија и секој поединец што сака и може сериозно да се заинтересира за решавање на непријатната случка без одолговлечување.
Да размислиме дека се работи за луѓе, сограѓани, пријатели, блиски. Дека во моментот тие се всушност бездомници и дека нивното секојдневие е нарушено. Да го „нарушиме“ и ние нашето секојдневие за нивното да се нормализира, зашто во невојлата се познава пријателот.

Освен со парични средства може да се помогне и со храна, вода, материјали пред и после градбата, доброволна работна рака итн.
Се надеваме дека овластените за случајот што побрзо ќе организираат “radna akcija”.

Од денес (05.08.2019) отворена е и трансакциона сметка за парични донации за погодените семејства:

ХАЛКБАНК АД СКОПЈЕ
Игор Димов
Ул.Ристо Чавдаров бр.25/1-12 Гевгелија

Денарска трансакциска сметка: 270-7000516742-74
Девизна трансакциска сметка: 270-7000516745-65

IBAN Code MK07270700051674565
SWIFT EXPCMK22

Име на Банка ХАЛКБАНК АД Скопје
Ул. Св.Кирил и Методиј бр.54
Македонија

 

 

Џампери имаат три позиции на висина, и 360 степени ротирачко седиште кој овозможува пристап до сите играчки.

Се продава стан со површина од 67 м2 со распоред:

Models SHOES Macedonia

50% Намаление на сандали

Освојувањето на Кинескиот Ѕид од страна на Шуклев и Николов ни докажува дека реализацијата на големи подвизи секогаш претставува еден склоп на заедничко работење.

Facebook

Go to top